Ehdokkaat

Julkistamme lisää ehdokkaita helmi-maaliskuun vaihteeseen saakka.

Jari Andersson

rehtori, KM
Vammala

Leena Finska

toimistosihteeri, yrittäjä
Vammala

p. 050 363 9593
leena.finska@gmail.com

38-vuotias neljän lapsen äiti Sastamalan Kallialasta. Ensikertaa ehdolla, innokkaana uutta oppimassa. Sydäntä lähellä mm. ihmiset, ympäristö ja yrittäjyys.

Lauri Haapamäki

yo, yrittäjä
Vammala

Jani Hukkanen

yo
Vammala

Harri Inkinen

johtaja, DI
Kiikka

Mirva Iso-Kukkula

tilitoimistoyrittäjä
Mouhijärvi

Juuso Jokinen

lähihoitaja, geronomi-opiskelija
Vammala

Maria Jokinen

operatiivinen johtaja
Vammala

maria.matintalo-jokinen@outlook.com
p. 050 342 4902

Olen sastamalalainen pian neljän lapsen äiti, vaimo, ystävä, yrityscoach, sijoittaja-yrittäjä. Tutkin elämää uteliaani ja haluan oppia koko ajan uutta.

Kari Kaaja

isännöitsijä
Vammala

p. 0500 830 881
kari.kaaja@isannointikaaja.fi

Olen 56-vuotias isännöitsijä Tyrväältä. Oma isännöititoimisto vuodesta 1993. Erittäin kärkäs ottamaan kantaa kaikkiiin asioihin. Mielipide löytyy aina!

Eeva Kiiskinen

kiinteistönvälittäjä LKV
Vammala

p. 050 322 2793
eeva.kiiskinen@vkv-asunnot.fi

Olen 35-vuotias neljän pojan äiti Varilasta. Työskentelen Kiinteistönvälittäjänä ja toimin VaPS Jääliikunnan varapj:na sekä kuulun Osuuspankin edustajistoon.

Timo Kiri

yrittäjä
Vammala

Kirsi Koivuniemi

sairaanhoitaja
Vammala

Jari Kortelahti

vakuutusjohtaja evp.
Vammala

p. 045 608 6050
jari.kortelahti@gmail.com

Työura johtajana vakuutus- ja pankkialalla. Kaupunginvaltuutettu, sivistysltk pj, Veronmaksajain Keskusliiton valtuuston jäsen ja Sastamalan paikallisosaston pj

Maritta Laiho

työhyvinvointiasiantuntija
Vammala

p. 0400 946 319
maritta.laiho@kehote.com

Pitkä ura yksityisessä terveydenhuollossa takaa rautaisen ammattitaidon johtajana sairaanhoitajan eri tehtävissä, sairaalan esimiehenä ja edelleen yrittäjänä.

Matias Meriluoto

myyntipäällikkö
Karkku

Jussi Mikkola

yrittäjä, maanviljelijä
Suodenniemi

Anne-Mari Mäkinen

henkilöstösuunnittelija
Keikyä

Matti Paavilainen

yksityisyrittäjä
Vammala

p. 0400 336 580
matpaav@gmail.com

Olen 31-vuotias yksityisyrittäjä / koneurakoitsija Vammalan Kaltsilasta. Koulutukseltani olen maaseutuyrittäjä. Perheeseeni kuuluu vaimo ja kaksi pientä lasta.

Päivi Pelttari

KTM, yrittäjä
Keikyä

Jukka Pusa

toimitusjohtaja
Kiikka

p. 0400 636 113
jukka.pusa@metsatilat.fi

Olen Metsätilat LKV:n tj ja Pirkanmaan Yrittäjien varapj. Sastamalan Kokoomuksen pj ja kokenut yhteisten asioiden hoitaja. Utelias uuden oppija ja kokeilija.

Mikko Rauva

yrittäjä
Mouhijärvi

Monika Rehakka

yrittäjä
Vammala

Arto Satonen

kansanedustaja
Vammala

Marko Suoniemi

maanviljelijä, urakoitsija
Kiikoinen

Lauri Tapio

maanviljelijä, metsänhoitaja
Keikyä

29-vuotias metsänhoitaja,maanviljelijä, syntynyt Vammalassa, asunut viimeiset 10-vuotta pk-seudulla. Perheessä vaimo ja 2-vuotias poika.

Kirsi Tuomola

kosmetologi, yrittäjä
Kiikoinen

Sara Uusi-Rauva

yo, myyjä
Mouhijärvi

Heikki Kuutti Uusitalo

maanviljelijä, innovaatiopäällikkö
Sammaljoki

p. 050 302 8246
heikki.kuutti.uusitalo@gmail.com

Olen maanviljelijä Sammaljoelta, ja työskentelen myös innovaatiopäällikkönä Teknologiateollisuus ry:ssä. Koulutukseltani olen teologian maisteri.

Jani Vatka

it-päällikkö, HuK
Kiikka

p. 046 881 7026
jani.vatka@asiathoitoon.fi

Eteenpäin katsova 43-vuotias muutoksen ammattilainen. Kiinnostuksena jokaista tänään ja huomenna palveleva toimiva kokonaisuus. Sastamalan aika uudistua!

Airi Virtanen

emäntä
Vammala

RKP:n ehdokas

Wilhelm von Nandelstadh

KTM
Vammala